Σπουδαίο διπλό της Κηφισιάς στην Πάτρα | Η Νίκη Βόλου “τσίμπησε” βαθμό κόντρα στην Καβάλα στις καθυστερήσεις

BANNER ME POS 1000x200px

Παναχαϊκή – Κηφισιά 1-2

Στο 11΄ η Κηφισιά κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Τετέι, αλλά οι Πατρινοί ισοφάρισαν άμεσα και οκτώ λεπτά μετά με τον Τσάκνη να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου η Κηφισιά πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Σιμόν να σκοράρει με ωραίο τελείωμα για το 1-2. Η αθηναϊκή ομάδα ανέβηκε στο “ρετιρέ” της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, ενώ η Παναχαϊκή στην 7η με μόλις τρεις βαθμούς.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Στογιάνοβιτς, Πανάγου (63′ Ζέκοφ), Λυμπεράκης, Σμαλής, Μπαξεβάνος (63′ Τραορέ), Καραγιάννης (75′ Μασούρας), Κοζορώνης, Ντε Τόμας, Νίλι (75′ Ρόβας), Τσάκνης, Πολέττο (75′ Ελευθεριάδης).

Κηφισιά (Λέτο): Νικοπολίδης, Σιμόν, Σιλά, Μποτία (67′ Σπίνος), Τετέι (72′ Πομπό), Παντελίδης (46′ Κυριόπουλος), Εμπό (67′ Σολόα), Σωτηράκος, Ντίας, Μάναλης (90+1′ Μιούλερ), Μαζουλουξής.

(INTIME)

Καβάλα – Νίκη Βόλου 1-1

Σε μία αναμέτρηση χωρίς πολλές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, η Καβάλα κατάφερε να πανηγυρίσει σπουδαία εντός έδρας νίκη με δυνατό σουτ του Μάντιτς στο 81΄. Οι Βολιώτες έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Τζιώρα στο 90+2΄ για το τελικό 1-1 και πήραν τελικά τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας. Ισόβαθμες στην έκτη θέση της κατάταξης με τρεις βαθμούς οι δύο ομάδες.

Καβάλα (Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης (68′ Σμίλτος), Ίτσιος, Πάσατζιτς, Κατσούρρι, Δημητριάδης (59′ Γκέκας), Γαβριηλίδης, Λέλεκας (59′ Ντε Ολιβέιρα), Παπαδόπουλος (59′ Μέτσε), Εμπούκα (33′ Κασέμι), Μάντιτς,.

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Μάταους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Εντ Κάρλος (58′ Τζιώρας), Λίταινας (86′ Βλάχος), Ταβάρες, Δούμτσης (58′ Σπυρίδης), Αρίας (66′ Τσιλιγγίρης), Βερνάρδος.

Σπουδαίο διπλό της Κηφισιάς στην Πάτρα | Η Νίκη Βόλου “τσίμπησε” βαθμό κόντρα στην Καβάλα στις καθυστερήσειςΣπουδαίο διπλό της Κηφισιάς στην Πάτρα | Η Νίκη Βόλου “τσίμπησε” βαθμό κόντρα στην Καβάλα στις καθυστερήσεις