Σαν σε προπόνηση η Ίντερ

BANNER ME POS 1000x200px

Οι Ιταλοί μπήκαν “φουργιόζοι” στο παιχνίδι και μόλις στο 4ο λεπτό ο Αρναούτοβιτς σκόραρε, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η Ίντερ κατάφερε να ανοίξει όμως το σκορ επτά λεπτά μετά με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου με τη μπάλα να χτυπά και στο αριστερό αντίπαλο δοκάρι. Στο 24΄ ο Μκιταριάν έπιασε το δυνατό σουτ με τον Γκλάζερ να του λέει “όχι” με εντυπωσιακή απόκρουση. Στο 40΄ ο Αρμένιος απείλησε ξανά με δυνατό σουτ το οποίο πέρασε πάνω από τα αντίπαλα δοκάρια. Δύο λεπτά μετά ο Ερυθρός “απάντησε” με ωραία ενέργεια του Ολεϊγίνκα που απέκρουσε ο Σόμερ με υπερένταση.

(AP Photo)

Στο δεύτερο μέρος οι Ιταλοί πίεσαν με σκοπό να πετύχουν και άλλα τέρματα με τους Σέρβους να προσπαθούν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση. Ο Αρναούτοβιτς σκόραρε από κοντά σε άδεια εστία στο 58΄ δίνοντας “μαξιλαράκι” ασφαλείας στην ομάδα του. Η Ίντερ απλοποίησε ακόμη περισσότερα τα πράγματα με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να σκοράρει μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας για το 3-0 στο 72΄. Στο 81΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ταρεμί σκόραρε για το 4-0 της Ίντερ.

ΓΚΟΛ: 11΄ Τσαλχάνογλου, 58΄ Αρναούτοβιτς, 72΄ Μαρτίνες, 81′ Ταρεμί / –
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 15΄ Μκιταριάν, 48΄ Ντε Φράι / –